Kim jestem?

martyna stawska

wypożyczalnia rowerów i kajaków
na ratajach w poznaniu

Projekt Koncepcyjny Wypożyczalni Rowerów i Kajaków na Osiedlu Rataje w Poznaniu

O projekcie

Tematem pracy jest projekt koncepcyjny wypożyczalni rowerów i kajaków na osiedlu Rataje w Poznaniu. Obiekt ten pełni również funkcję informacji turystycznej i jest rozpoznawalną częścią „Wartostrady”, głównie dzięki swojej strukturze i wyróżniającej się, 55-metrowej rampie, która ciągnie się przez dach projektowanej wypożyczalni.

W obiekcie znajduje się również restauracja samoobsługowa i baseny treningowe dla kajakarzy. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzebę rewitalizacji terenów nadwarciańskich i stworzenia w świadomości poznaniaków świeżego obrazu tych okolic.

Obiekt zaprojektowany jest tak, aby możliwie jak najsilniej wyeksponować naturalne walory Warty, tworząc jednocześnie przystępną i łatwą w odbiorze przestrzeń, wpisując się w nią. Koncepcja przewiduje również zagospodarowanie okolicznych terenów poprzez stworzenie skwerów i parkingów z uwzględnieniem istniejących już ścieżek rowerowo-pieszych i samochodowych. Przewidziano poszerzenie infrastruktury rzecznej o slip do wodowania kajaków, z prowadzącymi do niego szynami, na których będzie można łatwo przemieścić kajak.